Oğuzhan Uğur ve Cüneyt Özdemir’in seçim yayını açıklamalarına Dilara Gönder’den olay yanıt

Mevzular Açık Mikrofon‘da siyasi liderleri ve parti temsilcileri ağırlayan ve programları uzun süre gündemden düşmeyen YouTube yayıncısı Oğuzhan Uğur, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimler için hazırlıklara başladı.

“Ana akım medyadan geri kalmayacağız”

Seçim akşamı özel bir yayın yapacaklarını duyuran Oğuzhan Uğur paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu Ajansı, tarihinde ilk defa seçim günü bir YouTube kanalı ile veri paylaşacak. O da biziz. Yani ana akım medyadan geri kalmayacağız. Ayrıca merkezlerinde bir muhabirimiz de hazır bulunacak. Şaşırtıcı ama güzel bir gelişme. Çok teşekkür ediyoruz. Elbette birçok veri kaynağımız var. Bu izin ayrıca önemliydi.”

Oğuzhan Uğur ve Cüneyt Özdemir'in seçim yayını açıklamalarına Dilara Gönder'den olay yanıt

“Bir sıkıntı olursa bizim canlı yayına bağlanabilirsin”

YouTube‘da uzun süredir yayınlar yapan ve seçimlerde de özel programlarla izleyici karşısına çıkan gazeteci Cüneyt Özdemir, Uğur’un paylaşımına esprili bir yanıt vererek “Oğuzhan bizimle de paylaşıyorlar güzel kardeşim. Mesele birincilik değil de bilginin doğruluğu. Bir sıkıntı olursa bizim seçim özel canlı yayınına bağlanabilirsiniz” dedi.

“Bizden doğru bilgiyi takip etmeye devam edebilirsiniz”

Yapılan paylaşımları takip eden Show Ana Haber spikeri Dilara Gönder de Uğur ve Özdemir’e, “Şöyle ki aslında sadece size de değil, Anadolu Ajansı’nın şartlarını yerine getiren diğer yayıncılar da faydalanabilir. Ancak internet bazen canlı yayında sorun çıkarabiliyor, siz de bundan dolayı sıkıntı yaşarsanız bizden doğru bilgiyi takip etmeye devam edebilirsiniz. Eminim herkes şahane bir yayın yapacaktır. Ayrı yerlerden de yapıyor olsak aynı heyecanı oy veren herkesle birlikte paylaşıyor olacağız” yanıtını verdi.

Oğuzhan Uğur ve Cüneyt Özdemir'in seçim yayını açıklamalarına Dilara Gönder'den olay yanıt

“Ortalık karıştı vaziyet alın”

Dilara Gönder‘e esprili bir yanıt veren Özdemir ise, “Dilara hanım sonuçta siz de bizim yorumlara bakıp aktaracağınız için haberleri sıkıntı yok. Siz de bağlanabilirsiniz sıkıntı yok bizim için” dedi. Oğuzhan Uğur ise konuşmaların ekran görüntüsünü “Ortalık karıştı vaziyet alın” notuyla paylaştı.

“Bu yıl seçim Youtube’dan izlenecek”

Oğuzhan Uğur‘un seçim anlaşmasını duyurmasının ardından Cüneyt Özdemir kendi kanallarındaki çalışmayı da paylaştı. Seyircili bir yayın yapmaya hazırlandıklarını duyuran Özdemir, “Bence bu yıl seçim kesinlikle YouTube’dan izlenecek. Orası şimdiden kesin. Ciddiyim arada bir bağlanalım birbirimize durum yoklaması alalım. Eksiklerimizi tamamlayalım. Ben mesela Hayko Cepkin’in yorumlarını şimdiden merakla beklemeye başladım. 2023 seçim gecesi için haberciler, siyasetçiler ve yorumculardan oluşan büyük ve saygın bir kadro kuruyoruz. Muhtemelen seyircili olacak. Türkiye’nin en büyük seçim gecesini çok tecrübeli bir ekip ile beraber sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Uğur ve Cüneyt Özdemir'in seçim yayını açıklamalarına Dilara Gönder'den olay yanıt

Ocak 23, 2023

ÇUKUR

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir